Činnost SDH 2018

Vodkiáda Vraclavek

Dne 6.10 se konala tradiční pohárová soutěž ve Vraclavku pod názvem Vodkiáda. Soutěžící měli za úkol kromě požárního útoku vypít půl litru  piva ( pro mladistvé byl připraven Birell a nebo voda).Po odstartování musel velitel družstva za úkol proběhnout slalom v pneumatikách a následně srazit...
Celý článek

Školení vedoucích

21 až 22.9. absolovaly vedoucí mládeže David a Veronika Sztyperovi pravidelné školení vedoucích v hotelu Paramon v Suché Rudné.Letos jeli s nimi i instruktoři mládeže Jiří Galia a Kristýna Perdulová .Všichni úspěšně složily zkoušky a jsou tak zas oprávněni vést oddíl mladých hasičů Holčovice.
Celý článek

Pohárová soutěž Světlá Hora

 Dne 15. září 2018 se družstvo žen po delší pauze a v novém složení vydalo na soutěž, která se konala ve Světlé Hoře  kde obsadily krásné druhé místo. Na pozici košaře začala běhat Lenka Králová,která je i novou členkou soutěžního družstva žen.
Celý článek

Pohárová soutěž Vraclávek

Dne 18. srpna 2018 se družstvo žen z SDH Holčovice vydalo na soutěž, která se konala ve Vraclávku. Ženské družstvo mělo půjčenou Andy z SDH Vraclavku, která zaběhla vynikající koš a pomohla tak holkám vyhrát první místo a zároveň putovní pohár Starosty Obce .  
Celý článek

O pohár starosty obce, den obce

V sobotu 14. července 2018 pořádalo naše SDH Holčovice 4. ročník soutěže o Pohár starosty Obce Holčovice na hřišti TJ Tatran. Počasí nám moc nepřálo a vloudily se také nečekané situace, které se musely řešit, ale i tak jsme vše zvládli. Soutěžilo se ve štafetě 4x60 m a v požárním útoku. Naši mladí...
Celý článek

Karlovice

Dne 6. července 2018 se družstvo žen z SDH Holčovice vydalo na soutěž, která se konala v Karlovicích. Ženské družstvo mělo půjčenou Kamču z SDH Vrbno pod Pradědem, která zaběhla spoj, poté byly menší problémy na rozdělovači, ale i přesto svůj pokus ženy dokončily a umístily se na 8. místě. Video:...
Celý článek

Leskovec nad Moravicí

Dne 5. července 2018 se soutěžní družstvo žen vydalo poprvé do Leskovce na pohárovou soutěž. Družstvo žen běželo ve stávajících pozicích, na místo spojařky se opět postavila Kamča z SDH Vrbno pod Pradědem. I přes problémy na rozdělovači se družstvo žen umístilo na 7. místě. Video:...
Celý článek

Festival Holčovice 2018

Dne 30. června 2018 provádělo naše SDH Holčovice požární dohled a také pořadatelskou službu na již známém Holčovickém festivalu. Úkolem SDH bylo rozmístit hasicí přístroje a také kontrola při manipulaci s ohněm. Ovšem také měli na starosti celé pódium - pomoci vystupujícím muzikantům s instalací a...
Celý článek

Krnov Kostelec

Dne 2. června 2018 se uskutečnila soutěž v Krnově - Kostelci a to 4. ročník Memoriálu Jana Lišky. Této soutěže se zúčastnilo pouze ženské družstvo a také mladí hasiči. Soutěž pro dospělé byla speciální tím, že nebyly hadice, rozdělovač a koš připraveny na základně a také tím, že pravý proud poté...
Celý článek

Dětský den

Dne 1. června 2018 pořádala Základní škola, Mateřská škola, SDH Holčovice, Slezská diakonie a Včelaři Holčovice akci Dětský den ve stylu Večerníčka. Akce se konala v areálu obecního úřadu od 13:30 hodin. Pro děti bylo připraveno12 stanovišť, které tvořily pohádkovou trasu, kde se děti mohli...
Celý článek