Činnost SDH 2018

O pohár starosty obce, den obce

V sobotu 14. července 2018 pořádalo naše SDH Holčovice 4. ročník soutěže o Pohár starosty Obce Holčovice na hřišti TJ Tatran. Počasí nám moc nepřálo a vloudily se také nečekané situace, které se musely řešit, ale i tak jsme vše zvládli. Soutěžilo se ve štafetě 4x60 m a v požárním útoku. Naši mladí...
Celý článek

Karlovice

Dne 6. července 2018 se družstvo žen z SDH Holčovice vydalo na soutěž, která se konala v Karlovicích. Ženské družstvo mělo půjčenou Kamču z SDH Vrbno pod Pradědem, která zaběhla spoj, poté byly menší problémy na rozdělovači, ale i přesto svůj pokus ženy dokončily a umístily se na 8. místě. Video:...
Celý článek

Leskovec nad Moravicí

Dne 5. července 2018 se soutěžní družstvo žen vydalo poprvé do Leskovce na pohárovou soutěž. Družstvo žen běželo ve stávajících pozicích, na místo spojařky se opět postavila Kamča z SDH Vrbno pod Pradědem. I přes problémy na rozdělovači se družstvo žen umístilo na 7. místě. Video:...
Celý článek

Festival Holčovice 2018

Dne 30. června 2018 provádělo naše SDH Holčovice požární dohled a také pořadatelskou službu na již známém Holčovickém festivalu. Úkolem SDH bylo rozmístit hasicí přístroje a také kontrola při manipulaci s ohněm. Ovšem také měli na starosti celé pódium - pomoci vystupujícím muzikantům s instalací a...
Celý článek

Krnov Kostelec

Dne 2. června 2018 se uskutečnila soutěž v Krnově - Kostelci a to 4. ročník Memoriálu Jana Lišky. Této soutěže se zúčastnilo pouze ženské družstvo a také mladí hasiči. Soutěž pro dospělé byla speciální tím, že nebyly hadice, rozdělovač a koš připraveny na základně a také tím, že pravý proud poté...
Celý článek

Dětský den

Dne 1. června 2018 pořádala Základní škola, Mateřská škola, SDH Holčovice, Slezská diakonie a Včelaři Holčovice akci Dětský den ve stylu Večerníčka. Akce se konala v areálu obecního úřadu od 13:30 hodin. Pro děti bylo připraveno12 stanovišť, které tvořily pohádkovou trasu, kde se děti mohli...
Celý článek

Noční soutěž Liptáň

Dne 25. května 2018 se uskutečnila první noční soutěž tohoto roku a to v Liptáni. Tentokrát na soutěž jelo pouze družstvo mužů. Verča z ženského družstva mužům zaběhla béčka. I přes krásně rozběhlý útok a všechnu snahu na spoji nakonec družstvo ukončilo svůj útok s neplatným pokusem.
Celý článek

Branný závod

V pátek 25. května 2018 se konal 3. ročník Branného závodu Mikroregionu Krnovsko 2018, které pořádala ZŠ Holčovice ve spolupráci s obecním úřadem Holčovice a našim SDH. Pro děti byly připravené zajímavé sportovní, vědomostní a na zručnost zaměřené disciplíny. Na tomto závodu jsme měli tři...
Celý článek

Májka 2018

V pondělí dne 30. dubna 2018 SDH Holčovice společně se spolkem včelařů Holčovice postavili první společnou májku a začali tak psát dějiny spolupráce mezi místními spolky a organizacemi v Holčovicích.
Celý článek

Široká Niva - Velikonoční Beránek

Dne 29. dubna 2018 se družstvo mužů a žen z SDH Holčovice vydali na druhou soutěž v této sezóně, která se konala v Široké Nivě. Hlavní výhrou byli dva beránci, které si odvezly družstva mužů a žen, kteří se umístili na prvním místě. Družstvo žen si půjčilo Kamču, z SDH Vrbno pod Pradědem, která...
Celý článek