Pálení čarodějnic

V pátek dne 27. dubna 2018 se ve spolupráci ŠD ZŠ Holčovice a SDH Holčovice  konala akce "Pálení čarodějnic". Akce probíhala od 14:00 hodin na školní zahradě, kde již bylo připraveno ohniště i s vycpanou čarodějnicí.

Členové SDH Holčovice zapálili oheň a děti si společně s vychovatelkama přečetli a řekli, co pohanský zvyk  znamená a odkud pochází. Pro děti byla připravena promenáda v maskách, kdy se poté vyhodnotili a ocenily ty nejlepší masky, zároveň bylo připraveno mnoho soutěží a také opékání špekáčků.

Na tuto akci se též přišly podívat i děti ze ZŠ v Ostravě, které se také zapojili do programu a kromě her a soutěží si mohli zastřílet ze vzduchovky, kterou měli na starost členové David S. a Jirka.